Hyrje | Multimedia | Video | Tërmeti dhe epiqendra e tij në Smilkovci

Tërmeti dhe epiqendra e tij në Smilkovci

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera nga Video
Previous
image
Mësime dhe Porosi nga libri Rijadus-Salihin
Komenti i hadithit 329 Mësimet dhe porositë që merren nga ky hadith......
Tërmeti dhe epiqendra e tij në Smilkovci
Rasti i vrasjes së 5 djelmoshave maqedon dhe fajësimi i shqiptarëve dhe dënimi i tyre me burg të përjetshëm......
Vërshimet në Hasanbeg – Hutbe e fuqishme nga hoxhë Muharem Ismaili (video)
Hoxha i nderuar Muharem ismaili i cili është hatib në Xhaminë Isa Beu në hutben e radhës ka folur rreth vërshimeve që javën e kalaur ...
image
Çfarë thoshte hoxha Bekir Halimi në vitin 2004 për ekstremizmin?
Tema e ekstremizmit ka qenë një ndër tema më të përfolura të vitit 2016, e që shpeshherë gishti për të gjetur fajtorin është drejtuar kah ...
image
Plani i veprimit - Hoxhë Bekir Halimi (Tiranë 2016)
Ua prezantojmë këtë ligjëratë që është mbajtur nga hoxha Bekir ef. Halimi me datë 15 prill 2016, pas namazit të akshamit, tek xhamia “Dine Hoxha” ...
image
Islami do të fitoj me ty apo pa ty, por ti pa Islamin do të humbësh - VIDEO
Ky është një sqarim i hoxhës së nderuar Ferid ef. Selimi rreth një thënie të Ahmed Didatit e cila thotë: ‘Islami do të fitoj me ty apo ...
image
Ku është dallimi mes Murxhive, Havarixhëve dhe Mutezelive – VIDEO
Kjo është një pyetje e cila i parashtrohet hoxhës së nderuar Bekir ef. Halimi, e cila thotë: Ku është dallimi mes Murxhive, Havarixhëve dhe Mutezelive? Për ...
image
Çka thoshin dijetarët për lexuesin e kuranit, Menshavin?!
- Shejh Albani -Allahu e mëshiroftë- kur dëgjonte leximin e Kuranit të Menshavit, i lotonin sytë dhe e dëgjonte me vëmendje derisa e përfundonte leximin. - ...
image
Vdekja
Me rastin e vdekjes së një xhematliut të hoxhës Bekir Halimi në xhami dhe pasi që ka falur namazin e sabahut, ka bërë dhikrin e mëngjesit, ka dëgjuar dersin të cilin e mban tani 6 vite me rradhë si koment të librit Rijadus-Salihin. E lusim Allahun ta mëshiron dhe mëkatet t'ia fal e familjes ti jep durimin!...
image
Dashuria ndaj Pejgamberit
E vjeter, por mendoj se ja vlen te degjohet... Allahu na e mbushte zemren me dashuri ndaj Allahut subhanehu ve teala dhe ndaj Pejgamberit, sal-lallahu alejhi ve sel-lem..... ...
image
lexim i Sures El-Bekare nga Rashid Arakani
Një lexim i këndshëm i një hafizi të ri, i cili është Imam në xhaminë Raxhihi në Meke. Një xhami e re dhe e madhe. Ka edhe kanalin e tij në youtube dhe më poshtë e keni linkun e kanalit. https://www.youtube.com/channel/UC57erHOgtdiAfvy7izxc_hw...
Next
Eksploro arkivin
first first Prill, 2024 first first
Di Ma Me En Pr Sh
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Vlerëso tekstin
0