Hyrje | Aktuale | Lajme nga vendi | Ky është aksioni i “NUN”-it për sot në Hasanbeg

Ky është aksioni i “NUN”-it për sot në Hasanbeg

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Përveç shpërndarjes së ushqimeve dhe mjeteve të nevojshme për jetë, ata sot në mënyrë të organizuar së bashku me dhjetëra aktivistë kanë dalë në Hasanbeg për të ndihmuar shtëpitë e prekura nga vërshimet për pastrimin e tyre.
Aksioni ka filluar nga ora 7:30 në mëngjes, që deri në mbrëmje për të arritur punë sa më të madhe në pastrimin, dezinfektimin dhe rregullimin e shtëpive të shkatërruara natën e shtunë nga vërshimet që goditën këto vende.
Këto janë disa fotografi, që faqja e zyrtare e NUN-it ka postuar në Facebook:

hasanbeg_nun__1__752168124.jpghasanbeg_nun__2__935820072.jpghasanbeg_nun__3__480453539.jpghasanbeg_nun__4__706640700.jpghasanbeg_nun__5__941754019.jpghasanbeg_nun__6__708723493.jpghasanbeg_nun__7__254629965.jpg

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera nga Lajme nga vendi
Previous
image
Ja çfarë ka bërë “NUN” në Hasanbeg?
Kriza që u shkaktua pas vërshimeve në Hasanbeg dhe lagje të tjera, ku mbetën 22 veta të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur ka ...
image
Video pamje nga aksioni i pastrimit në lagjen e Hasanbegut e organizuar nga shoqata “NUN”
“NUN” ditën e djeshme (14 Gusht 2016) organizoi aksion vullnetar për pastrimin e lagjes së Hasanbegut ku javën e kaluar pati vërshime, afro 100 vullnetarë ...
image
Ky është aksioni i “NUN”-it për sot në Hasanbeg
Përveç shpërndarjes së ushqimeve dhe mjeteve të nevojshme për jetë, ata sot në mënyrë të organizuar së bashku me dhjetëra aktivistë kanë dalë në Hasanbeg ...
image
Hoxhë Fatmir Latifaj shkon në Hasanbeg për të ndihmuar
Hoxha nga Mitrovica, Fatmir Latifaj sot ka qenë prezent në terren për të ndihmuar të prekurit nga vërshimet në Hasanbeg. Ai ka qenë në pikë ...
image
Seminar treditorë nga iniciativa "VEPRO"
Me lejen dhe ndihmën e Allahut -subhanehu ue teala-  u realizua seminari treditor (22-24 prill 2016), i organizuar nga iniciativa “VEPRO”, në Kitkë, me temën ...
image
100 Sqarime nga Hoxhë Bekir Halimi
    Diku ka mesi i Muajit Prill disa djem të rinj entuziast takohen me Hoxhë Bekir Halimi dhe bisedojnë se si mund të bëjnë diç të ...
image
Politika e opozitës në Shqipëri
Një urtësi e madhe në lidhje me veprimtarinë e opozitës në Shqipëri...
Next