Hyrje | Aktuale | Lajme nga vendi | Seminar treditorë nga iniciativa "VEPRO"

Seminar treditorë nga iniciativa "VEPRO"

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Me lejen dhe ndihmën e Allahut -subhanehu ue teala-  u realizua seminari treditor (22-24 prill 2016), i organizuar nga iniciativa “VEPRO”, në Kitkë, me temën “Mëso Islamin - Fito xhenetin”. Në këtë seminar morën pjesë 40 veta (gjimnazistë dhe studentë), ndërsa ligjërues të këtij seminari ishin: Jusuf ef. Hajrullahu, Abil ef. Veseli dhe Fatos ef. Rexhepi.

Temat e ligjëratave:

1. Pastrimi i shpirtit - Jusuf ef. Hajrullahu

2. Pastrimi i trupit - Abil ef. Veseli

3. Bota e teknologjisë - Fatos ef. Rexhepi

4. Mashtrimet e Iblisit - Jusuf ef. Hajrullahu

5. Gabimet në namaz - Abil ef. Veseli

6. A je gati për martesë - Fatos ef. Rexhepi

7. Ti dhe epshi - Jusuf ef. Hajrullahu

8. Bëj shok për xhenet

9. Kuiz i diturisë në lëminë e akides, fikhut, historisë islame dhe shkencës së Kuranit.

2242016_330471426.jpg

22420161_938730752.jpg

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst
Tjera nga Lajme nga vendi
Previous
image
Ja çfarë ka bërë “NUN” në Hasanbeg?
Kriza që u shkaktua pas vërshimeve në Hasanbeg dhe lagje të tjera, ku mbetën 22 veta të vdekur dhe dhjetëra të tjerë të plagosur ka ...
image
Video pamje nga aksioni i pastrimit në lagjen e Hasanbegut e organizuar nga shoqata “NUN”
“NUN” ditën e djeshme (14 Gusht 2016) organizoi aksion vullnetar për pastrimin e lagjes së Hasanbegut ku javën e kaluar pati vërshime, afro 100 vullnetarë ...
image
Ky është aksioni i “NUN”-it për sot në Hasanbeg
Përveç shpërndarjes së ushqimeve dhe mjeteve të nevojshme për jetë, ata sot në mënyrë të organizuar së bashku me dhjetëra aktivistë kanë dalë në Hasanbeg ...
image
Hoxhë Fatmir Latifaj shkon në Hasanbeg për të ndihmuar
Hoxha nga Mitrovica, Fatmir Latifaj sot ka qenë prezent në terren për të ndihmuar të prekurit nga vërshimet në Hasanbeg. Ai ka qenë në pikë ...
image
Seminar treditorë nga iniciativa "VEPRO"
Me lejen dhe ndihmën e Allahut -subhanehu ue teala-  u realizua seminari treditor (22-24 prill 2016), i organizuar nga iniciativa “VEPRO”, në Kitkë, me temën ...
image
100 Sqarime nga Hoxhë Bekir Halimi
    Diku ka mesi i Muajit Prill disa djem të rinj entuziast takohen me Hoxhë Bekir Halimi dhe bisedojnë se si mund të bëjnë diç të ...
image
Politika e opozitës në Shqipëri
Një urtësi e madhe në lidhje me veprimtarinë e opozitës në Shqipëri...
Next